PODCASTY

JAK POZBYĆ SIĘ LEKU I STRACHU

Dzisiaj odcinek o lęku i strachu, Czy lęk i starch są potrzebne, czy trzeba je zwalczać. A jeżeli trzeba zwalczać to to jakimi sposobami. Jak nie poddać się strachowi.

STRES

Dzisiaj o stresie Dowiesz się dzisiaj • Co to takiego jest stres ? • Jak działają stresory i jakiego są rodzaju. • Jak się objawia stres i na jakich poziomach • Czy warto z nim walczyć czy może jest potrzebny Czy w ogóle kiedykolwiek zastanawiałes się co to takiego jest stres? Co się z Toba dzieje, co się dzieje w Twojej głowie kiedy się stresujesz? Czy jest tak, że traktujesz stres jako rodzaj jednej z emocji, np. jako gniew strach, lęk? Jednak powinienies zrozumiec , że stres to jest jakaś reakcja emocjonalna na dane wydarzenie. Reakcja ta może mieć postać reakcji psychicznej lub fizycznej. Stres to jest nieodłączna część naszego życia i dam Ci 100% gwarancję, że na pewno z niego nie zniknie. Wiesz jak opanować reakcję stresową? Jak się zaprzyjaźnić ze stresem? Czy uważasz że stresu powinieneś unikać czy raczej żyć z nim za pan brat? Czy umiesz stresowac się mądrze i pożytkiem ?

8 sposobów jak nie stresować się przed świętami

Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a przygotowania do nich to dla niejednej/ niejednego z nas to ogromne źródło stresu. Przygotowanie do nich zabiera nam bardzo dużo czasu i pochłania mnóstwo energii, nie potrafimy zapanować nad wydawaniem pieniędzy. To wszystko nas bardzo stresuje. A kiedy zasiadasz do stołu wigilijnego jesteś zmęczony/ zmęczona sffrustrowana i nie myślisz o niczym innym, tylko o tym żeby sobie wszyscy goście poszli, a Ty sobie wreszcie odpoczniesz. Chcesz aby te święta były inne posłuchaj mojego podcastu. Pokaże Ci dzisiaj co możesz zrobić , żeby te święta były dla Ciebie naprawdę wielką radością i przeżyciem duchowym, żeby sprzątanie i zakupy nie zabrały Ci całej przyjemności obchodzenia tych wspaniałych świat Pokaż mniej

Emocje a skuteczne podejmowanie decyzji

„Emocje są piękne i mądre” pisał Rafał Ohme w swojej książce pt „Emo sapiens. Harmonia emocji i rozumu” Ale czy pomagają nam być skutecznymi? Czy pomagają nam skutecznie podejmować decyzje?
Codziennie podejmujemy setki a może tysiące decyzji. Niektóre są małe, o niewielkim znaczeniu, a niektóre są o znaczeniu strategicznym dla naszego życia, albo dla naszych biznesów. Wiesz jak je skutecznie podejmować ? Dostajesz jakiś sygnał, bodziec jakąś wiadomość i musisz podjąć decyzję zareagować na to. Wiesz jak? Żeby podjąć odpowiednią decyzję musisz posiadać dosyć dużą przestrzeń między bodźcem a reakcją. Jak posze rzyć tą przestrzeń? Oto kilka sposobów. ( Dobrze je opisuje Michał czakon w książce pt Jak uczyć skuteczności siebie i innych) .
• 🔴Nie poddawaj się w małych sprawach
• 🔴Pomyśl, że potrafisz kontrolować swoje reakcje
• 🔴Wymagaj od siebie-zawsze
• 🔴Podchodź do życia jak do wyzwania
• 🔴Rób postanowienia
• 🔴Miej poczucie kontroli nad tym co robisz
• 🔴Bądź zaangażowany .
Więcej znajdziesz tutaj : http://tamaramajos.pl/wp-admin/post.php…