NIE STRESUJ SIĘ ODPOCZYWAJ :)

Czy wiesz że relaks i wysypianie się mają bardzo duże znaczenie dla redukcji stresu?
Wraz ze wzrostem stresu oraz trudniej nam się odprężyć wypoczą , nie wysypiamy się. A wraz ze spadkiem ilości snu i odpoczynku zmniejsza się nasza zdolność do radzenia sobie ze stresem. Jeżeli nie wysypiasz się, nie odpoczywasz , to nie potrafisz sobie poradzić ze stresem, ale jeżeli nie potrafisz poradzić sobie ze stresem, to nie potrafisz też efektywnie odpoczywać i wysypiać się .
Gdzie przerwać to zamknięte koło?
‼️Może użyjemy jakichś substancji, które popraią nam funcjonowanie naszego mózgu i uodpornią Cie na stres?
Nie potrzebujesz żadnych wspomagających substancji, masz je . Masz je w swoim mózgu. ENDORFINY w całości odpowiadają za uczucie uniesienia, relaksu, odprężenia i uśmierzania bólu. Są całkowicie za darmo .W twoim mózgu przysadka mózgowa i podwzgórze wytwarzają je podczas ćwiczeń, odczuwania miłości czy spożywania pikantnych potraw.
Jak podstępem sprowokować mózg do wydzielania endorfin ???
Przypomnij sobie coś bardzo przyjemnego, zamknij oczy i przez 10 min wyobrażaj sobie tą przyjemną sytuacje. Zrób tak,aby to Twoje wyobrażenie było jak najbardziej realne.
Jakie techniki służa odpoczynkowi ?
Aromaterapia, masaż ciała, słuchanie muzyki, granie muzyki , czytanie, kąpiel, drzemka, obejrzenie relakukącego, pozytywnego filmu.
Odpoczywaj a będziesz w stanie zaprzyjaźnić się ze stresem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *